Návod: Jak na aktualizaci PHP ve WordPressu

Máte webové stránky na platformě WordPress? Možná, jste se setkali s doporučením webu, které vás nabádá k aktualizace PHP. Pokud stále nevíte, co je PHP podívejte se na jeden z minulých článků Rychlejší a bezpečnější web? Aktualizujte si PHP!.

Na co si dát pozor před aktualizací?

Při aktualizaci PHP by neměl nastat žádný problém. Je dobré si říci, že pokud problém nastane má to hned několik důvodů. Nejstarší WordPressem podporovaná verze PHP je 5.6.20 (aktuálně je doporučená verze 7.4). Pokud však používáte šablonu nebo pluginy, které tuto verzi nepodporují, může nastat problém.

Co s tím?

  • Proveďte kompletní zálohu webu. Záloha vám umožní vrátit web do aktuálního stavu. K dispozici je mnoho tzv. backup pluginů, které jspu bezplatné a pomohou vám web zálohovat. Seznam pluginů najdete zde.
  • Proveďte aktualizaci WordPressu, šablon a všech pluginů. Z nástěnky WordPressu přejděte na záložku Aktualizace, a proveďte veškeré aktualizace. Ty byste měli provádět pravidelně tak jako tak. Po aktualizacích (a vymazání případné mezipaměti – cache) se ujistěte, jestli na webu vše správně funguje.
  • Zkontrolujte kompatibilitu PHP. Nainstalujte si plugin PHP Compatibility Checker, abyste zkontrolovali výskyt možných chyb v pluginech a šablonách.Tento plugin sice není úplně stoprocentní, ale v drtivé většině případů je naprosto dostačující.
  • Opravte jakékoliv chyby s PHP kompatibilitou. Jestli plugin Compatibility Checker nalezne nějaké chyby, požádejte vývojáře pluginu nebo šablony o pomoc. S tímto vám může pomoci  také váš webmaster. Ten se může spojit s vaší podporou webhostingu a rychleji zjistit jak škody napravit.

Jak aktualizovat PHP?

Protože se verze PHP nastavuje na straně serveru, který spravuje vaše webhostingová společnost, aktualizaci budete muset provést v jejich administraci nebo budete muset požádat správce o potřebné změny. V mnoha případech se stačí přihlásit do administrace vašeho hostingového účtu a spojit se s operátorem na chatu nebo napsat požadavek (nebo email) s prosbou o aktualizaci PHP na konrkétní doméně.

Tuto činnost za vás může opět vyřešit váš webmaster, pokud si nejste v čemkoliv jistí.

Podobné příspěvky