Moje osobní zkušenost s affiliate marketingem a kolik vydělávám?

K affiliate marketingu jsem se dostala úplně náhodou a to přes nástroj, který jsem kdysi používala při tvorbě webů. Tehdy (tedy někdy po roce 2009) jsem ještě byla zaregistrována do zahraniční affiliate sítě Awin a zkoumala, co že to vlastně ten affiliate marketing je a jak funguje.

Svůj první projekt jsem založila v roce 2016 a dodnes existuje. Jmenuje se Hipsterka.cz. Jedná se o online magazín, který byl na začátku klasickým blogem. Až postupem času jsem do něj implementovala affiliate kampaně ze sítě CJ.com, která byla další milníkem v mém affiliate dobrodružství. S přibývajícím obsahem šla návštěvnost skokově nahoru a nedávalo smysl být “malým” blogem. Chtělo to více obsahu a širší záběr.

Tehdy jsem již dostávala nabídky na spolupráce. Recenze, články na různé akce apod. Víte, jaká recenze a zároveň spolupráce byla má první? Diář Life Designer https://hipsterka.cz/moje-nova-cesta-s-diarem-life-designer/ 🙂 V tuto dobu jsem provize z affiliate marketingu ještě měla v malých částkách (cca do 100 kč měsíčně).

Největší chyba, kterou jsem dělala

Největší chybou, kterou jsem dělala celkem často a také na ni upozorňuji všechny mé klientky byla nepravidelnost. Nepsala jsem pravidelně nové články a pokud jsem je psala, nevěnovala jsem jim dostatek péče a pozornosti. Provize jsem neměla žádné, počet prokliků klesal.

Ve chvíli, kdy jsem toto prokoukla jsem napsala recenzi na produkt, který jsem sama používala. Byl to produkt na vlasy https://hipsterka.cz/muj-jediny-lek-na-zdrave-silne-a-dlouhe-vlasy/. Tento článek vystřelil, stal se nejčtenějším a do dnešního dne přivádí na web nejvíce čtenářů. Jak je to možné? Dala jsem si na něm záležet a hlavně, mluvila jsem o své zkušenosti. Mimochodem, proto tak dobře fungují recenzní weby.

Nyní je rok 2024 a projekt je stále živý a úspěšný. Kromě spoluprací formou barteru se mu daří i finančně. Schválně jsem vám udělala prinscreen z affiliate sítě, kde nyní propaguji program Notino.cz. Doporučuji si přečíst text pod obrázkem, než se podíváte přímo na něj. Mnoho “affiláků” tyto informace nesdílí a chápu to. Na druhou stranu mám pocit, že právě to je důvod, že lidé affiliate marketing neznají jako funčkní nástroj a nevěří mu.

Na obrázku vidíte provize u kampaně Notino.cz, kterou propaguji ve více článcích. Provize vám možná nepřijdou vysoké, ale představte si, že toto je pouze výsek z celkem 45 kampaní, které na propaguji a každá tato kampaň generuje různě vysoké provize.

Co bych poradila začínajícím “affilačkám” na závěr?

Pamatujte na 3 věci.
Za 1) nebojte se zeptat někoho, kdo má zkušenosti s affiliatem marketingem za 2) rozmyslete si dobře svůj projekt a za 3) buďte konzistentní.

Pokud toužíte po vlastním projektu můžete se učit prostřednictvím 20 denního online programu Affiliate pro začátečníky aneb od nuly k zisku za 20 dní, který jsem napsala právě proto, že kdybych ho tenkrát měla, mnohé by mi v začátku i průběhu usnadnil. Je to obsáhlá příručka pro začátečníky, která vás každý den učí jedno téma. Výsledkem je, že nebudete tápat a budete přesně vědět, co dělat a hlavně kdy. Pokud již máte vizi a chcete ji zrevidovat, probrat s člověkem z oboru a nakopnout, ráda se vám budu věnovat Affiliate pro ženy 1:1 spolupráce.

Hodně štěstí a těším se na vás. Terka

Podobné příspěvky